  • Mfr # LWE15R280PS2
  • Zoro # G911976590
/ea
Free Shipping & Returns
Rail Length
280 mm
Base Width (mm)
15 mm
Rail Height
14.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWE15R280PS2
Rail Length
280 mm
Base Width (mm)
15 mm
Rail Height
14.5 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.6 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Linear Roller Way, 720 mm Rail, Half Pitch Specification, High Accuracy Grade, To assemble with MXC12, MX12, MXG12, MXDC12, MXD12, MXDG12, MXSC12, MXS12 or MXSG12