  • Mfr # LWE20R280HS2
  • Zoro # G311975896
Material
Carbon Steel
Rail Width (mm)
20 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Type
Linear Way, Ball Type
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWE20R280HS2
Rail Width (mm)
20 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Base Width (mm)
20 mm
Rail Length
280 mm
Rail Height
16 mm