  • Mfr # LWE15R340PS2/M4
  • Zoro # G711976158
/ea
Free Shipping & Returns
Rail Length
340 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Base Width (mm)
15 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWE15R340PS2/M4
Rail Length
340 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Base Width (mm)
15 mm
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Rail Height
14.5 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Linear Way, 820 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with METC20, MET20, METG20, MEC20, ME20, MEG20, MESC20, MES20, MESG20