  • Mfr # LWE15R460PS2/M4
  • Zoro # G411976878
/ea
Free Shipping & Returns
Rail Length
460 mm
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Rail Width (mm)
15 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWE15R460PS2/M4
Rail Length
460 mm
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Rail Height
14.5 mm
Base Width (mm)
15 mm
Details
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 360 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MLC25, ML25 or MLG25