  • Mfr # LWE15R820HS2
  • Zoro # G611977101
Rail Width (mm)
15 mm
Rail Height
14.5 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.6 mm
Base Width (mm)
15 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWE15R820HS2
Rail Width (mm)
15 mm
Rail Height
14.5 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.6 mm
Base Width (mm)
15 mm
Rail Length
820 mm
Details
Linear Way, Ball Type
Description
Linear Way, 1240 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with METC35, MET35, MEC35, ME35, MESC35, MES35