  • Mfr # LWH30R800SLPS2
  • Zoro # G711977094
Material
Stainless Steel
Rail Length
800 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Base Width (mm)
28 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH30R800SLPS2
Rail Length
800 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Base Width (mm)
28 mm
Rail Width (mm)
28 mm
Rail Height
25 mm
Details
Material
Stainless Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Linear Way, 160 mm Rail, Precision Accuracy Grade, M4 mounting holes, To assemble with METC15, MET15, METG15, MEC15, ME15, MEG15, MESC15, MES15, MESG15