  • Mfr # LWE20R1240PS2
  • Zoro # G011975752
Material
Carbon Steel
Rail Width (mm)
20 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Type
Linear Way, Ball Type
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWE20R1240PS2
Rail Width (mm)
20 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Base Width (mm)
20 mm
Rail Height
16 mm
Rail Length
1240 mm