  • Mfr # LWE35R1240HS2
  • Zoro # G411976335
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Width (mm)
34 mm
Rail Length
1240 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
LWE35R1240HS2
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Width (mm)
34 mm
Rail Length
1240 mm
Rail Height
28 mm
Base Width (mm)
34 mm
Details
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 220 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MLC9, ML9, MLG9 or MLL9