  • Mfr # LWE45R2985HS2
  • Zoro # G611975770
Mounting End Dia. (mm)
11 mm
Type
Linear Way, Ball Type
Rail Height
34 mm
Rail Length
2985 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWE45R2985HS2
Mounting End Dia. (mm)
11 mm
Rail Height
34 mm
Rail Length
2985 mm
Rail Width (mm)
45 mm
Base Width (mm)
45 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Linear Way, 900 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MHT15, MHTG15, MH15, MHD15, MHS15, MHSG15