  • Mfr # LWH15R180BPS2
  • Zoro # G611975961
Rail Height
15 mm
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Base Width (mm)
15 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWH15R180BPS2
Rail Height
15 mm
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Base Width (mm)
15 mm
Rail Length
180 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Details
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Description
Linear Way, 180 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT15, MHTG15, MH15, MHD15, MHS15, MHSG15