  • Mfr # LWH15R480BHS2
  • Zoro # G411976571
Carbon Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Rail Width (mm)
15 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH15R480BHS2
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Base Width (mm)
15 mm
Rail Height
15 mm
Rail Length
480 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 210 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MLC5 or ML5