  • Mfr # LWH20R1980BPS2
  • Zoro # G811976973
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Base Width (mm)
20 mm
Rail Height
18 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWH20R1980BPS2
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Base Width (mm)
20 mm
Rail Height
18 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Length
1980 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Linear Roller Way, 660 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MXC25, MX25, MXG25, MXDC25, MXD25, MXDG25, MXSC25, MXS25 or MXSG25