  • Mfr # LWH20R240BHS2
  • Zoro # G511976921
Base Width (mm)
20 mm
Rail Length
240 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH20R240BHS2
Base Width (mm)
20 mm
Rail Length
240 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Height
18 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Linear Way, 840 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT25, MHTG25, MH25, MHG25, MHD25, MHDG25, MHS25, MHSG25