  • Mfr # LWH20R660BHS2
  • Zoro # G811977062
Base Width (mm)
20 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH20R660BHS2
Base Width (mm)
20 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Length
660 mm
Rail Height
18 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Linear Roller Way, 480 mm Rail, Half Pitch Specification, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC25, MX25, MXG25, MXDC25, MXD25, MXDG25, MXSC25, MXS25 or MXSG25