  • Mfr # LWH35R800BPS2
  • Zoro # G911975814
Rail Length
800 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Height
28 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH35R800BPS2
Rail Length
800 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Height
28 mm
Base Width (mm)
34 mm
Rail Width (mm)
34 mm
Details
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Description
Linear Roller Way, 480 mm Rail, Half Pitch Specification, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC20, MX20, MXG20, MXDC20, MXD20, MXDG20, MXSC20, MXS20 or MXSG20