  • Mfr # LWH25R1980BPS2
  • Zoro # G611975985
Material
Carbon Steel
Rail Width (mm)
23 mm
Rail Length
1980 mm
Base Width (mm)
23 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH25R1980BPS2
Rail Width (mm)
23 mm
Rail Length
1980 mm
Base Width (mm)
23 mm
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Rail Height
22 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Linear Way, 1500 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT15, MHTG15, MH15, MHD15, MHS15, MHSG15