  • Mfr # LWH25R480BHS2
  • Zoro # G611976005
Material
Carbon Steel
Rail Height
22 mm
Rail Width (mm)
23 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWH25R480BHS2
Rail Height
22 mm
Rail Width (mm)
23 mm
Base Width (mm)
23 mm
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Rail Length
480 mm
Details
Material
Carbon Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Linear Way, 1200 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT15, MHTG15, MH15, MHD15, MHS15, MHSG15