  • Mfr # LWE45R2040HS2
  • Zoro # G511975634
Mounting End Dia. (mm)
11 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Base Width (mm)
45 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWE45R2040HS2
Mounting End Dia. (mm)
11 mm
Base Width (mm)
45 mm
Rail Width (mm)
45 mm
Rail Length
2040 mm
Rail Height
34 mm
Details
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 100 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MLC12, ML12, MLG12 or MLL12