  • Mfr # LWH30R640BPS2
  • Zoro # G711976950
Base Width (mm)
28 mm
Rail Height
25 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWH30R640BPS2
Base Width (mm)
28 mm
Rail Height
25 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Length
640 mm
Rail Width (mm)
28 mm
Details
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Linear Way, 280 mm Rail, High Accuracy Grade, M4 mounting holes, To assemble with METC15, MET15, METG15, MEC15, ME15, MEG15, MESC15, MES15, MESG15