  • Mfr # LWH30R800BPS2
  • Zoro # G811977130
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Rail Width (mm)
28 mm
Rail Height
25 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWH30R800BPS2
Rail Width (mm)
28 mm
Rail Height
25 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Length
800 mm
Base Width (mm)
28 mm
Details
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Description
Linear Roller Way, 240 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC25, MX25, MXG25, MXDC25, MXD25, MXDG25, MXSC25, MXS25 or MXSG25