  • Mfr # LRX20R240PS2
  • Zoro # G411975680
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Length
240 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX20R240PS2
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Length
240 mm
Rail Height
21 mm
Base Width (mm)
20 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 160 mm Rail, Precision Accuracy Grade, Wide type, To assemble with MLFC30, MLF30 or MLFG30