  • Mfr # LWH35R1520BHS2
  • Zoro # G811977284
Rail Height
28 mm
Rail Width (mm)
34 mm
Rail Length
1520 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH35R1520BHS2
Rail Height
28 mm
Rail Width (mm)
34 mm
Rail Length
1520 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Base Width (mm)
34 mm
Details
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Linear Roller Way, 840 mm Rail, Half Pitch Specification, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC20, MX20, MXG20, MXDC20, MXD20, MXDG20, MXSC20, MXS20 or MXSG20