  • Mfr # LWH45R1260BHS2
  • Zoro # G611975664
Rail Length
1260 mm
Base Width (mm)
45 mm
Rail Width (mm)
45 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWH45R1260BHS2
Rail Length
1260 mm
Base Width (mm)
45 mm
Rail Width (mm)
45 mm
Rail Height
34 mm
Mounting End Dia. (mm)
14 mm
Details
Linear Way, Ball Type
Description
Linear Way, 1980 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT20, MHTG20, MH20, MHG20, MHS20, MHSG20