  • Mfr # LWH55R840BHS2
  • Zoro # G711976530
Rail Height
41 mm
Base Width (mm)
53 mm
Mounting End Dia. (mm)
16 mm
Rail Length
840 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWH55R840BHS2
Rail Height
41 mm
Base Width (mm)
53 mm
Mounting End Dia. (mm)
16 mm
Rail Length
840 mm
Rail Width (mm)
53 mm
Details
Linear Way, Ball Type
Description
Linear Way, 820 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with METC15, MET15, METG15, MEC15, ME15, MEG15, MESC15, MES15, MESG15