  • Mfr # MES45C1T1PS2
  • Zoro # G011975769
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Carriage Width
86 mm
Carriage Length
125 mm
Seals
End Seals
Temp. Range (F)
-4°F to 176°F
Bearing Type
Linear Way, Ball Type
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
MES45C1T1PS2
Country of Origin
Japan
Dimensions
Carriage Width
86 mm
Carriage Length
125 mm
Thread Size
M10
Height
60 mm
Width
86 mm
Rail Width (mm)
45 mm
Thread Length (mm)
15 mm