  • Mfr # LRX12R480HS2
  • Zoro # G211976160
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Carbon Steel
Rail Height
12 mm
Base Width (mm)
12 mm
Rail Width (mm)
12 mm
Type
Linear Way, Roller Type
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
LRX12R480HS2
Country of Origin
Japan
Dimensions
Rail Height
12 mm
Base Width (mm)
12 mm
Rail Width (mm)
12 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Rail Length
480 mm