  • Mfr # LWE25R460HS2
  • Zoro # G411977295
Material
Carbon Steel
Rail Width (mm)
23 mm
Rail Height
19 mm
Rail Length
460 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWE25R460HS2
Rail Width (mm)
23 mm
Rail Height
19 mm
Rail Length
460 mm
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Base Width (mm)
23 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 150 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MLC12, ML12, MLG12 or MLL12