  • Mfr # LRX12R480PS2/HP
  • Zoro # G511976433
/ea
Free Shipping & Returns
Base Width (mm)
12 mm
Rail Length
480 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Roller Type
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX12R480PS2/HP
Base Width (mm)
12 mm
Rail Length
480 mm
Rail Height
12 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Rail Width (mm)
12 mm
Details
Material
Carbon Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Roller Type
Description
Linear Way, 1520 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT35, MHTG35, MHTL35, MH35, MHG35, MHD35, MHDG35, MHDL35