  • Mfr # LRX12R80PS2/HP
  • Zoro # G611975831
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Base Width (mm)
12 mm
Type
Linear Way, Roller Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX12R80PS2/HP
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Base Width (mm)
12 mm
Rail Height
12 mm
Rail Length
80 mm
Rail Width (mm)
12 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Roller Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Linear Way, 480 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MHT15, MHTG15, MH15, MHD15, MHS15, MHSG15