  • Mfr # LRX12R80HS2/HP
  • Zoro # G811975648
Rail Length
80 mm
Base Width (mm)
12 mm
Type
Linear Way, Roller Type
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX12R80HS2/HP
Rail Length
80 mm
Base Width (mm)
12 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Rail Height
12 mm
Rail Width (mm)
12 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Roller Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Linear Roller Way, 1950 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MXC65, MX65, MXG65, MXDC65, MXD65 or MXDG65