  • Mfr # LRX20R1500PS2
  • Zoro # G611977231
Rail Length
1500 mm
Base Width (mm)
20 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX20R1500PS2
Rail Length
1500 mm
Base Width (mm)
20 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Height
21 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Linear Way, 440 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with METC30, MET30, METG30, MEC30, ME30, MEG30, MESC30, MES30, MESG30