  • Mfr # LRX15R360PS2/HP
  • Zoro # G411976564
Material
Carbon Steel
Rail Width (mm)
15 mm
Rail Height
16.5 mm
Base Width (mm)
15 mm
Type
Linear Way, Roller Type
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX15R360PS2/HP
Rail Width (mm)
15 mm
Rail Height
16.5 mm
Base Width (mm)
15 mm
Rail Length
360 mm
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Roller Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 210 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MLC5 or ML5