  • Mfr # LRX15R660HS2/HP
  • Zoro # G911976187
Material
Carbon Steel
Rail Height
16.5 mm
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Rail Length
660 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX15R660HS2/HP
Rail Height
16.5 mm
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Rail Length
660 mm
Base Width (mm)
15 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Details
Material
Carbon Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Roller Type
Description
Linear Roller Way, 480 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC15, MX15, MXG15, MXDC15, MXD15, MXDG15, MXSC15, MXS15 or MXSG15