  • Mfr # LRX20R1020HS2/HP
  • Zoro # G511976945
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Length
1020 mm
Base Width (mm)
20 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX20R1020HS2/HP
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Length
1020 mm
Base Width (mm)
20 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Height
21 mm
Details
Linear Way, Roller Type
Description
Stainless Steel Linear Way, 660 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT25, MHTG25, MH25, MHG25, MHD25, MHDG25, MHS25, MHSG25