  • Mfr # LRX20R1200HS2
  • Zoro # G511977126
Rail Height
21 mm
Base Width (mm)
20 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX20R1200HS2
Rail Height
21 mm
Base Width (mm)
20 mm
Rail Length
1200 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Linear Way, 1200 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT25, MHTG25, MH25, MHG25, MHD25, MHDG25, MHS25, MHSG25