  • Mfr # LWH35R800BHS2
  • Zoro # G811975624
Base Width (mm)
34 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Length
800 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWH35R800BHS2
Base Width (mm)
34 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Length
800 mm
Rail Height
28 mm
Rail Width (mm)
34 mm
Details
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Description
Linear Roller Way, 1950 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC65, MX65, MXG65, MXDC65, MXD65 or MXDG65