  • Mfr # LRX20R1200HS2/HP
  • Zoro # G611977187
Base Width (mm)
20 mm
Rail Length
1200 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX20R1200HS2/HP
Base Width (mm)
20 mm
Rail Length
1200 mm
Rail Height
21 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Details
Linear Way, Roller Type
Description
Stainless Steel Linear Way, 600 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with METC30, MET30, METG30, MEC30, ME30, MEG30, MESC30, MES30, MESG30