  • Mfr # LWH12R400HS2
  • Zoro # G911976958
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Rail Height
10.5 mm
Rail Length
400 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWH12R400HS2
Rail Height
10.5 mm
Rail Length
400 mm
Rail Width (mm)
12 mm
Base Width (mm)
12 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Linear Roller Way, 480 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC12, MX12, MXG12, MXDC12, MXD12, MXDG12, MXSC12, MXS12 or MXSG12