  • Mfr # LRX20R240HS2/HP
  • Zoro # G411977141
Base Width (mm)
20 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Length
240 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX20R240HS2/HP
Base Width (mm)
20 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Length
240 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Height
21 mm
Details
Linear Way, Roller Type
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 320 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MLC15, ML15, MLG15 or MLL15