  • Mfr # LRX20R660HS2
  • Zoro # G911975838
Base Width (mm)
20 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Height
21 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX20R660HS2
Base Width (mm)
20 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Height
21 mm
Rail Length
660 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Linear Roller Way, 480 mm Rail, Half Pitch Specification, High Accuracy Grade, To assemble with MXC20, MX20, MXG20, MXDC20, MXD20, MXDG20, MXSC20, MXS20 or MXSG20