  • Mfr # LRX25R1020HS2/HP
  • Zoro # G111976505
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Carbon Steel
Rail Height
24.5 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Rail Width (mm)
23 mm
Type
Linear Way, Roller Type
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
LRX25R1020HS2/HP
Country of Origin
Japan
Dimensions
Rail Height
24.5 mm
Rail Width (mm)
23 mm
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Base Width (mm)
23 mm
Rail Length
1020 mm