  • Mfr # LWE25R640SLPS2
  • Zoro # G811975655
Material
Stainless Steel
Base Width (mm)
23 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Rail Width (mm)
23 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWE25R640SLPS2
Base Width (mm)
23 mm
Rail Width (mm)
23 mm
Rail Length
640 mm
Rail Height
19 mm
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Details
Material
Stainless Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Linear Roller Way, 1500 mm Rail, Half Pitch Specification, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC65, MX65, MXG65, MXDC65, MXD65 or MXDG65