  • Mfr # LRX25R1200HS2/HP
  • Zoro # G211976191
Material
Carbon Steel
Base Width (mm)
23 mm
Type
Linear Way, Roller Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX25R1200HS2/HP
Base Width (mm)
23 mm
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Rail Length
1200 mm
Rail Height
24.5 mm
Rail Width (mm)
23 mm