  • Mfr # LRX35R800HS2
  • Zoro # G311975780
Rail Width (mm)
34 mm
Base Width (mm)
34 mm
Type
Linear Way, Roller Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX35R800HS2
Rail Width (mm)
34 mm
Base Width (mm)
34 mm
Rail Height
32 mm
Rail Length
800 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm