  • Mfr # LRX25R480HS2/HP
  • Zoro # G911977023
Material
Carbon Steel
Base Width (mm)
23 mm
Rail Width (mm)
23 mm
Rail Height
24.5 mm
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX25R480HS2/HP
Base Width (mm)
23 mm
Rail Width (mm)
23 mm
Rail Height
24.5 mm
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Rail Length
480 mm
Details
Material
Carbon Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Roller Type
Description
Linear Roller Way, 400 mm Rail, Half Pitch Specification, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC12, MX12, MXG12, MXDC12, MXD12, MXDG12, MXSC12, MXS12 or MXSG12