  • Mfr # LRX25R660HS2
  • Zoro # G311977173
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Roller Type
Base Width (mm)
23 mm
Rail Length
660 mm
Rail Width (mm)
23 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX25R660HS2
Base Width (mm)
23 mm
Rail Length
660 mm
Rail Width (mm)
23 mm
Rail Height
24.5 mm
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Roller Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 560 mm Rail, High Accuracy Grade, Wide type, To assemble with MLFC42, MLF42 or MLFG42