  • Mfr # LRX30R1200HS2/HP
  • Zoro # G911976071
Base Width (mm)
28 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Width (mm)
28 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX30R1200HS2/HP
Base Width (mm)
28 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Width (mm)
28 mm
Rail Height
28 mm
Rail Length
1200 mm
Details
Linear Way, Roller Type
Description
Stainless Steel Linear Roller Way, 660 mm Rail, Half Pitch Specification, High Accuracy Grade, To assemble with MXC15, MX15, MXG15, MXDC15, MXD15, MXDG15, MXSC15, MXS15 or MXSG15