  • Mfr # LRX30R480HS2
  • Zoro # G911976583
Base Width (mm)
28 mm
Rail Width (mm)
28 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX30R480HS2
Base Width (mm)
28 mm
Rail Width (mm)
28 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Length
480 mm
Rail Height
28 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Linear Roller Way, 720 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC12, MX12, MXG12, MXDC12, MXD12, MXDG12, MXSC12, MXS12 or MXSG12