  • Mfr # LRX35R1040HS2/HP
  • Zoro # G011976889
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Roller Type
Rail Height
32 mm
Base Width (mm)
34 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
LRX35R1040HS2/HP
Country of Origin
Japan
Dimensions
Rail Height
32 mm
Base Width (mm)
34 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Length
1040 mm
Rail Width (mm)
34 mm