  • Mfr # LRX35R1520HS2/HP
  • Zoro # G911977276
Rail Width (mm)
34 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Roller Type
Rail Height
32 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX35R1520HS2/HP
Rail Width (mm)
34 mm
Rail Height
32 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Base Width (mm)
34 mm
Rail Length
1520 mm
Details
Material
Carbon Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Roller Type
Description
Linear Roller Way, 160 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC12, MX12, MXG12, MXDC12, MXD12, MXDG12, MXSC12, MXS12 or MXSG12